Nejlepší čas na pořizování fotografií

Na čase, kdy pořizujeme snímky, skutečně záleží. Výsledná fotografie je kombinací nejen toho, jak se na fotce cítíte a co vyzařujete, ale také správného okamžiku, ideálního úhlu a dokonalého osvětlení. Denní doba tedy hraje ve výsledné kvalitě fotografií významnou roli.
V tomto článku prozkoumáme, kdy je na fotografování nejlepší čas a co zvážit při pořizování snímků v různých částech dne.

Ráno:

Brzy ráno, hned po východu slunce, je světlo měkké a zlatavé, vytváří teplou a přívětivou atmosféru a také lichotí Vaší pokožce. Slunce pod nízkým úhlem vrhá dlouhé stíny, které mohou vašim fotografiím přidat hloubku a zajímavost. Co se ale svatebního focení týče, je tento čas obvykle věnován spíš dospávání svatebčanů do krásy a skvělé nálady a většinou jej pro novomanželské portréty nevyužíváme.

Poledne:
Poledne svým tvrdým světlem a silnými stíny pořizování snímků příliš nepřeje. Slunce se nachází přímo nad hlavou, což vytváří ploché a nevzhledné osvětlení a maluje kruhy pod očima. Pokud ve vašem harmonogramu vychází svatební focení na poledne, doporučuji se přesunout do stínu. Nejen, že svatebčané nebudou na přímých slunečních paprscích omdlévat, ale vyhneme se i tvrdým stínům ve tváři a nevěsta tak bude na výsledných fotografiích vypadat odpočatě a svěže 🙂

Podvečer:
V pozdní odpoledne, krátce před západem slunce, je pro focení novomanželských portrétů naprosto ideální doba, protože světlo je podobně jako ráno teplé a zlaté, ale svatebčané už jsou dávno vzhůru a často ve velmi dobré a uvolněné náladě. Tato doba se díky své světelné zabarvenosti nazývá zlatou hodinkou a její světlo vám na snímcích vyčaruje bezchybnou pleť a navrch vše zabalí krásným útulným světlem.

Noc:
I noční focení může za pomoci stativu a dlouhé expozice přinést skvělé výsledky. Tma umí totiž vykouzlit zajímavou a tajemnou atmosféru. Na pořizovaní hlavních svatebních fotografií se však tato doba kvůli své viditelnosti příliš nehodí.

Každá denní doba má to své a já doporučuji při plánování obřadního místa a času obřadu i času pořizování novomanželských portrétů brát ohled na světlo. Docílíte tím nejlepší možné varianty, aby vám to na svatebních fotkách nejvíce slušelo.